Aşırı Terlemeye Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ekim 3, 2017

Aşırı Terlemeye Ne iyi Gelir

Aşırı Terlemeye Ne iyi Gelir, Deri yüzeyine salınan ter, ter bezlerinin fazla çalışması sebebiyle artabilmekte ve kişinin hayatını etkileyecek dereceye ulaşabilmektedir. Aşırı terleme kişinin hem kendisini hem de çevresindeki insanları rahatsız edebilen bir sorundur. Sizde vücut bakımı konusuna özen gösteriyorsanız ve özellikle de yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde terleme problemine önlem almak istiyorsanız önerilerimizi uygulamanız yeterli olacaktır.

Aşırı Terleme Neden Olur?

Aşırı terlemenin birkaç sebebi bulunmaktadır. Bunlardan biri troid bezinin fazla çalışmasıdır. Şişmanlık, hipoglisemi ve böbrek üstünde meydana gelen rahatsızlıklar da aşırı terleme sebeplerindendir. Stres en yaygın terleme nedeni olarak gösterilirken hamilelik, ergenlik ve menopoz dönemlerinde terlemenin artması doğal karşılanmaktadır. Koltuk altı terlemesi en çok karşılaşılan terleme türüdür.

Aşırı Terlemeye Ne iyi Gelir
Aşırı Terlemeye Ne iyi Gelir görsel

Aşırı Terleme Nasıl Giderilir?

Terleme vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelebilmektedir. Özellikle koltuk altı terlemesi kişileri en çok rahatsız eden terleme türüdür. Koltuk altı terlemesini gidermek için antiperspirant özellikli deodorantlardan faydalanabilirsiniz. Deodorantı sıkmadan önce koltuk altınızı temiz olduğuna emin olmalısınız.

El terlemesi ile sırt ve göğüste görülen terlemede kişilere büyük rahatsızlık yaşatabilmektedir. Bu bölgelerde meydana gelen aşırı terlemeyi engellemek için antiperspirantlar yeterli olmamaktadır. Terlemeyi engellemek için antikolinerjik ilaçlar kullanmak gerekebilmektedir.

-Koltuk altı terlemesini engellemenin yollarından biri de botoks yaptırmaktadır. Botoks ter bezlerini felç ederek terlemeyi engellemek için uygulanan ve lokal anestezi ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. El terlemesi ve ayak terlemesinde de botoks yöntemi kullanılabilmektedir.

-Lazer tedavisiyle de aşırı terlemeyi engellemek mümkün olmaktadır. Küçük bir operasyonla ter bezleri dışarı alınmakta ve terlemenin önüne geçilmektedir. Kalıcı bir tedavi yöntemidir.

-Bitkisel yöntemlerle de terlemeyi azaltmak mümkündür. Örneğin günde bir bardak ada çayı içerek aşırı terlemeyi engelleyebilirsiniz. Elma sirkesini bir parça pamuğa dökerek koltuk altınıza sürmeniz ve 20 dakika bekledikten sonra durulamanız da terlemenizi önlemek için etkili olacaktır. Aynı şekilde limon suyunu da gece yatmadan koltuk altlarınıza sürmeniz koltuk altı terlemesine karşı etkilidir.

-Ter kokusunu önlemenin yollarından biri de vücut bakımınızı yaparken koltuk altınızdaki tüyleri almanızdır. Bu sayede koltuk altı terlemesini ve kötü kokular oluşmasını engelleyebilirsiniz

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir