Arı Sokmasına Ne İyi Gelir
Arı Sokmasına Ne İyi Gelir

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir
Arı Sokmasına Ne İyi Gelir

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir tedavisinde bireyin kendine tedavi edeceği ilk şey yaranın olduğu yere amonyak sürmektir.

Amonyak: Arı sokmuş birey amonyağı ister o bölgeye sürebilir isterse de suya aşağı yukarı 15 damla kadar eklenerek içilebilir. Amonyak maddesinin kullanımından sonrasında şişkinliği dindirmek amacıyla de krem kullanılabilir. Kremler steroid ve antihistamik özellikli olmalıdır.

Buz: Tedavi bazında uygulanabilecek başka tekniklerden biri arının soktuğu bölgeyi soğutmaktır. Soğuk suyla arı sokulan bölgeyi yıkamak ya da bölgeye buz tutmak, ağrı ve acı hissiyatını azaltacaktır.

Yoğurt: Bunun dışında yoğurt sürmek de acı hissiyatını azaltacaktır. Su ve karbonat ile hazırlanacak olan macunu arının soktuğu bölgeye sürerseniz tekrar aynı şekilde yan etkisi en az şekilde yaşamanız sağlanacaktır.

Lavanta: Arı sokması amacıyla uygulanabilecek bitkisel teknikler arasında Lavanta bitkisinin yağı arı sokmasında son derece etkili bir teknik olmaktadır.

Maydanoz:  Maydanozun dövülerek arının soktuğu bölgeye uygulanması kısa sürede şişliği, acıyı ve ağrıyı en aza indirmeyi sağlayacaktır.

Sarımsak: Yine aynı şekilde arı sokmasının sonrasında oluşacak şişliği dindiren sarımsak ezilerek bölgeye sürülmelidir.

Bal: Bal, arı sokulan yere 10 dakika boyunca masaj yapılması sonucunda o bölgedeki şişliği ortadan kaldırabilmektedir.

Arı Sokması

Arı sokmaları genelde tehlikeli olmaz. Ancak bazı arı türleri çok tehlikelidir. Bu yüzden hiçbir arı ısırığını hafife almamak gerekir. Hele ki hangi arının ısırdığı bilinmiyorsa hemen doktora başvurulmalıdır. Zira bazı arıların ısırığında ev tedavileri işe yaramayabilir. Ölümcül bir sonuçla karşılaşmamak için doktora gitmek daha sağlıklı bir karar olacaktır.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir