Ameliyatsız Estetik Operasyonlar

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Ameliyatsız Estetik Operasyonlar

Gelişen teknolojinin sağladığı imkanlar doğrultusunda ameliyat olmaktan korkan pek çok kişi için avantaj haline gelen ameliyatsız estetik operasyonlar günümüzde oldukça popüler olmuştur. Bunun yanı sıra hastaların ameliyat olmadan ve hızlı bir iyileşme süreci olan, hemen iyi sonuç veren uygulamaların yapılmasını göz önünde bulundururlar.

Ameliyat olmadan cerrahi uygulamaların yapıldığı bazı estetik operasyonlara bakacak olursak eğer, yüz gençleştirme yöntemidir. Bu yöntem ile hasta 48 saat içinde yeni yüzüne kavuşur ve sosyal yaşantısına devam edebilir. Botoks, dolgu gibi cerrahi işlemlerin yapıldığı bu yöntem ile de hasta çok kısa bir süre içerisinde normal yaşamına geri dönebilir ve botoks uygulanan yerin doğal görünümüne sahip olur. 15 dakikada burun estetiği olarak da bilinen rinoplasti kalıcı olarak ve ameliyatsız burun estetiğidir.  Burun ucu ve burnun yan kısımlarındaki hacim eksiklikleri, burnun kemerindeki bozukluk, eğiklik, yamuk ya da asimetrik oluşu, burun köprüsünün bozukluğu, burun kıkırdağından oluşan sorunlar ve asimetrik burun delikleri gibi sorunları olan pek çok kişide ameliyatsız burun estetiği işlemi uygulanabilir. Bir diğer ameliyatsız estetik ise zeltiq olarak da bilinen ameliyatsız liposuction yöntemidir. Kişiler, ideal kilolarına geldiklerinde bile, bazı bölgelerinde yağ depolanması oluşabilir. Bu durumu ameliyat olmadan halletmek isteyen kişilerin çoğu zeltiq yöntemine başvurur.

İşlemin yapıldığı bölgede yağ dokularının sıcaklığını sıfır dereceye kadar düşürüyor ve dondurucu sıcaklıkta yağ hücrelerinin cilde zarar vermeden yok ediyor. Diğer bir yönteme bakacak olursak eğer genellikle erkeklerin çoğunluğu olan saç ekimi işlemlerinin de ameliyatsız olması oldukça mümkündür. Geliştirilmiş olan bu yeni yöntem ile saç ekimi sırasında acısız olduğunu ve hastaya hiçbir zarar ve rahatsızlık vermediği aksine mükemmel sonuçlar çıkardığı görülmüştür.

Kaynak: FBM Estetik <https://www.fbm.com.tr/>

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

1 Yorum

  1. Herhangi bir zararı var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir