Alkol zehirlenmesine ne iyi gelir

Alkol Zehirlenmesine Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Mayıs 20, 2018

Alkol zehirlenmesine ne iyi gelir ?

Alkol zehirlenmesinin belirtilerini bilmek yalnızca alkol etkisinin varlığını ve önemini kavramak amacıyla değil, aynı zamanda alkol zehirlenmesi belirtilerini maskeleyen diğer sağlık sorunlarının belirtilerini ayırt edebilmek amacıyla de önemlidir

Alkol zehirlenmesine ne iyi gelir:Evde tedavi

Basit alkol zehirlenmesi yaşayan kişilerin çoğu evde bir dostu ya da akrabası ilgilenebilir.

Bu kişiden tüm alkol kaynaklarını uzaklaştırmak gerekir. Kişiyi bar ya da partiden uzak tutmak gerekir.

Güvenli bir bölge sağlayın (düşmesini önleyin, tehlikeli makine ve nesnelerden uzak tutun, vasıta kullanmasını engelleyin).

Tüketilenin yalnızca etanol olup olmadığını öğrenin. Herhangi bir ilaç, yasadışı uyuşturucu ya da etanolden değişik alkoller alıp almadığını belirleyin.

Kişinin omzundan hafifçe sarsıldığı ya da konuşulduğu vakit basitçe uyanıp uyanmadığına bakın.

Durumun temel olarak yatan tıbbi bir amacıyla ya da yaralanmadan kaynaklanmadığından emin olun. Başka bir hal olup olmadığını problem ve bir baş travması işareti olup olmadığına bakın.

İyiye gittiğinden emin olmak ve gerektiğinde tıbbi yardım alabilmek amacıyla bireyin yanı sıra sık sık birini bulundurun. Bakımını yapan birey zehirlenme yaşamış bireyin halinden kaygılanırsa bir hastaneye götürmek en iyisidir.

Hiçbir ilaç ayılma sürecini hızlandırmaz. Kafein (kahve) ve soğuk duş, minimal ve çok geçici bir tesire sahiptir.

Alkol zehirlenmesi bazı zamanlar başlı başına dert olabilir. O yüzden alkol zehirlenmesine yakalanmamak için alkolden uzak durman en mantıklı karar olacaktır. En azından alkol alımı minumum seviyede olabilir. Eğer bağımlı iseniz mutlaka rehabilitasyon merkezlerine giderek bu bağımlılıktan kurtulmaya çalışır. Alkol çok tehlikeli bir maddedir ve beraberinde birçok hastalığı getirir.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir