Alkali Diyet Nedir

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Alkali Diyeti Nedir? Alkali Diyeti Etkileri Nelerdir?

Alkali Diyet Dr Ender Saraç tarafından bizlere tanıtıldı. Alkali diyet nedir? Kısa sürede kilo verilebileceği belirtilmekte. Bu diyetin temel prensibi vücuttaki PH dengesini alkali yöne çevirmek. Hayatımızda sürekli tükettiğimiz kızartmalar, hazır gıdalar, şeker, un vb besinler nedeniyle ph durumumuz asidiktir. İnsan vücudunun 7,4 olan ph durumunu koruyarak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

Yüksek asid nedeniyle uyuşukluk ve yorgunluk hissi artar. Sinir, mutsuzluk, migren, veya mide rahatsızlıkları asidik ph durumunun en önemli göstergeleridir. Tabi bu sıkıntılar aynı zamanda holay hasta olmamıza, iyileşemememize neden olmakta. Börek, makarna gibi unlu gıdalar asid değerimizi arttırmakta ve kilo alınmını kolaylaştırmaktadır.

Alkali Diyet Nedir
Alkali Diyet Nedir

Asit Durumu Yüksek Besinlere Örnekler

Süt ve süt ürünleri vb. Kümes hayvanları ve yumurta, ketcapmoyonez gibi hazır soslar, gazlı içecekler ve alkol ürünleri ve aburcuburlar ilk sıradadır. Bunun gibi asidik besinleri tüketirken dikkatli olmak gerekiyor. Bu yüzden asidik beslenmeden uzak durmaya özen gösterelim.

Alkali besinler ise; Yeşillikler (ıspanak, hindibağ, buğday çimi, nane, ısırgan otu vb), Zerdaçal, Zencefil, Turp türleri, kuşkonmaz, soya, hurma, zeytin yağı, doğal tuz örnek gösterilebilir. Alkali su ve alkali diyetine uyabilmek için alkali beslenmeye özen göstermek gerekiyor. Alakli beslenme nedir? Alkali Diyeti Nedir? Alkali Diyeti Etkileri Nelerdir? Sorularını cevaplamak için yardımcı olmaya çalıştık. İlerleyen günlerde temel bir alkali diyeti örneğini sizlerle paylaşacağız.

 

Ayrıca kontrol et:

Tavuk Etine Önem Verelim Tarifi

İÇİNDEKİLER Tavuk Etine Önem Verelim TarifiTavuğun Farklı Parçalarını DenemekTavuk budunu sevmek Tavuk Etine Önem Verelim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir