Akrep Sokmasına Ne iyi Gelir
Akrep Sokmasına Ne iyi Gelir

Akrep Sokmasına Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Mayıs 3, 2018

Akrep Sokmasına Ne iyi Gelir
Akrep Sokmasına Ne iyi Gelir

Akrep Sokmasına Ne iyi Gelir ; Akrep sokması oldukça tehlikeli bir haldir. Bu hal üzerine uygulanması gereken şifalı bitkiler bulunur. Bunların kullanımı ile akrep sokması durumunda iyi sonuçlar alındığı görülmüştür.

Akrep Sokmasına Ne iyi Gelir ;Yonca yaprağı:

Akrep ısırmaları için öncelikle mutlaka tıbbi yardım alınmalıdır. Bu yardıma kadar yani bu süreç içerisinde ev şartları ile uygulanabilecek yöntemler bulunabilir. Bu yöntemlerden biri yonca yaprağı tüketimidir. Yonca yaprağının kullanımı ile bölge üzerindeki iltihaplanmada azalmalar olduğu görülmüştür. Ayrıca yonca yaprağı zehrin diğer bölgelere yayılmasını da önleyecektir.

Akrep Sokmasına Ne iyi Gelir ;Sarımsak:

Sarımsak akrep ısırmalarına karşı olarak da kullanılmaktadır. Akrep sokmaları tedavisinde halk arasında uzun yıllardır kullanılan sarımsak iltihabın azalmasını sağlayacaktır. Ayrıca sarımsak ile zehrin yayılması da önlenmiş olacaktır. Akrep sokmasına karşı tedavi sırasında kullanılan sarımsağın diğer takviyeler ile kullanılması önerilmektedir. Özellikle bal ile beraber kullanılması etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Akrep Sokmasına Ne iyi Gelir ;Fesleğen:

Fesleğen akrep sokmalarına iyi gelen diğer şifalı bitkiler arasında yer alır. Fesleğen kullanımı ile akrep sokmaları tedavisinde olumlu sonuçlar alındığı bilinmektedir. Bu bitki ile ağrıların dindirilmesi mümkün olacaktır. Ayrıca fesleğen kullanımı ile şişliklerde azalacaktır. Bunun dışında fesleğenin zehir oluşumunu azalttığı ve dindirdiği de bilinmektedir.

Akrep Sokmasına Ne iyi Gelir ;Tuz:

Tuzun zehir alıcı etkisi bilinmektedir. Tuz ve su kullanımı ile akrep sokmalarında iyi sonuçlar alınabilecektir. Tuz zehri etkisiz hale getirecek bileşenlerden oluşmaktadır. Tuz bölgeye sürülerek zehrin etkisi düşürülebilir.

Her ne kadar akrep sokması vakaları çok görülmese de bu akrep sokmalarından sonra mutlaka bir hekime gidilmesinde fayda vardır. Hekim gözetiminde bu besinlerin alınması daha doğru olacaktır.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir