Akneye Ne iyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Akneye Ne iyi Gelir
Akneye Ne iyi Gelir

Akneye Ne iyi Gelir , Akne nasıl geçer , Akneye bitkisel tedavi, Akne tedavisi nasıl yapılır .

Akne sorunu birçok insanın hayatının belirli döneminde yaşadığı yaygın bir durumdur. Akne cilt tipini bağlı olarak kimi insanda çok sık ve ağrılı görülebilir ve iyileşme süreci uzun zaman alabilmektedir.

Eğer sizde akne problemi ile savaşıyorsanız ve pürüzsüz cilt hayallerinizi süslüyor ancak akne sorunu ne yaptı iseniz geçmedi ise bu öneriler akneye elveda dedirtecek.

Akneye Ne iyi Gelir ?

İlk olarak aknenin olduğu kısım asla sıkılmamalı, el ile bölgeye dokunulmamalıdır. Her müdahale de akne daha büyük bir halkaya sahip olacak ve gittikçe büyüyecektir. Ayrıca dokunma ile birlikte elde ki mikroplar aknenin daha da büyümesine neden olacaktır. Öncelikle akne olan bölge saf beyaz sabun ile hafifçe bastırmadan ve tahriş etmeden yıkanmalıdır. Bu yıkamanın amacı akneli bölgenin hijyenik olması açısından oldukça önemlidir.

Akne olan bölgeye evde doğal birçok yöntem uygulanabilir. İlk yöntem olarak limon suyunu uygulayabilirsiniz. Temiz ve kuru olan bölgeye taze sıkılmış limon suyunu temiz bir pamuk yardımı ile yedirerek sürün. Ardından yaklaşık 15-20 dakika bekleyin ve ılık su ile iyice durulayın. Limon hem akneyi kurutacak hem de bölgede ki mikropları öldürerek aknenin daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır. Bu uygulamayı günde bir defa yapmak yeterli olacaktır. Bununla birlikte diğer bir yöntem ise sirkedir. Limon suyu gibi sirke uygulamaları yaparak kısa zamanda tüm akne sorununu çözebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

1 Yorum

  1. Deneyeceğim burada yazılanları tesekkurlerr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir