Akciğer Kanserine Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Şubat 13, 2017

Akciğer Kanserine Ne iyi Gelir : akciğer içerisindeki hücrelerin anormal şekilde büyümesidir. Kontrolsüz şekilde büyüyen hücreler her iki akciğerde de görülebilir. Daha sonra kontrolsüz şekilde büyüyen bu hücreler, hava akışını engellemeye başlar. Tümör oluşumu başlayarak tüm akciğere yayılır ve böylelikle akciğer kanseri oluşur.

Akciğer kanserine iyi gelen yiyecekler:

Akciğer kanserinin oluşumunu önleyen bazı yiyecekler bulunmaktadır. Bunların alınmasıyla akciğer kanseri ile savaşmak mümkündür. Özellikle bu amansız hastalığa karşı D vitamini takviyesi yapılmalıdır. Böylelikle vücutta bu hastalığa karşı direnç sağlanmış olacaktır.

Tahıl ürünleri:

Tahıl ürünlerinin akciğer kanserine karşı savaşmayı sağlayan bir özelliği bulunur. Tahıl ürünlerini daha çok tüketen insanların akciğer kanserine daha az yakalandıkları görülmüştür. Tahıl ürünlerinin içerisindeki B vitamini ve demir açısından zengin yapısı akciğer kanserini önleyici bir özellik taşımaktadır. Kepekli tahıl ürünleri, yulaflı besinler, kahverengi pirinç vs. gibi tahıl ürünleri tüketmek akciğer kanserine iyi gelen besin türleri arasındadır.

Yeşil sebzeler:

Akciğer kanserine iyi gelen besinler arasında yeşil sebzelerde bulunmaktadır. Özellikle brokoli, karnabahar, lahana ve karalâhana akciğer kanserine karşı en iyi korunmayı sağlayan sebzelerdir. Bu sebzelerin içerdiği antioksidan kanser oluşumunu engelleyen bir özellik taşımaktadır.

Akciğer kanserine iyi gelen

Beta-Karoten içeren gıdalar:

Beta-Karoten olarak gruplandırılan bu gıdaların tüketiminin kansere karşı önleyici etkisi bilinmektedir. Beta-Karoten içeren bu gıdaların arasında ise: havuç, kabak, patates, biber ve ıspanak gibi sebzeler bulunmaktadır. Bu sebzelerin düzenli tüketilmesi ile akciğer kanserine karşı önlem alınmış olacaktır.

Her gün bu besinleri düzenli almak son derece önemlidir. Ayrıca her gün bol yeşillik tüketmek pek çok hastalığa iyi gelecektir.

kaynak : https://www.kanseroloji.com/akciger-kanseri-belirtileri-ve-tedavisi-83.html

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

2 Yorumlar

  1. Allah akciğer kanseri olan herkese şifa versin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir