Ağız kokusuna ne iyi gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Ağız kokusuna Ne İyi Gelir
Ağız kokusuna Ne İyi Gelir

Ağız kokusuna  iyi gelen gıdalar

Su tüketmek

Konuyla alakalı olarak günümüzde yapılan incelemeler sonucunda ağız içinde oluşan dehidratasyonun yani makro besinlerin küçük parçalara ayrılmasının kötü ağız kokusuna neden olan sebeplerin başında geldiğini göstermektedir. Düzenli şekilde ve yeterli su içmek ağız kokusunun giderilmesinde,  bakterilerin ağızdan temizlenmesine yardımcı olur. Bu yüzden yemeklerden sonra su tüketmek, diş fırçalamak ve ağızda gargara yapmak kötü kokuyu giderebilir.

Çinko

Çinko yönünden zengin besinleri tüketmek ağız kokusu sorunlarını ortadan kaldırabilir. Bunun yanı sıra yeteri kadar çinko tüketmemek, yani çinko eksikliği de kötü ağız kokusuna neden olur. Çünkü çinko eksikliği ağız içinde da mikrop ve bakterilerin çoğalmasına neden olur. Bunun olmaması için düzenli olarak kabak çekirdeği, kabak, kakao gibi besinler tüketilmelidir.

Isırgan Otu Çayı

Kötü ağız kokusu bedende toplanan toksin, maya ve metallerden de kaynaklanabilir. Her ne kadar boşaltım sistemi ve ter yoluyla bunlar dışarı atılsa da, bazı durumlarda yeterli bu boşaltım yeterli olmayabilir. Isırgan otu, bilhassa kanı toksinlerden temizlemek amacıyla tavsiye edilen en etkili bitkidir. Isırgan otunun başka güzel yararı ise, böbrek yolu ile ürik asit atılmasını sağlar,

Sebze,  Meyve Tüketimi

Birçok yönden yararı olan sebze ve meyvenin güçlü bir antioksidan olduğu bilinmelidir. Düzenli olarak meyve ve sebze tüketmek ağız kokusunu önleyecektir. Özellikle ara öğünlerde mutlaka meyve ve sebze tüketilmelidir çünkü ara öğünlerde mide acıkmaya başlar. Acıkan mide yavaş ta olsa asit salgılamaya başlar ve bu asit yemek olmadığı için körü ağız kokusuna yol açabilir. Bu yüzden düzenli olarak ara öğünlerde meyve ve sebze tüketilmelidir.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir