ağız kokusu tedavisi

Ağız Kokusu Ve Doğal Bakımı

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Ağız kokusu birçok insan için çekilmez bir problem olmaktadır. Bitkisel tedavi uzmanı Ayla Kuralın sizler için vereceği ağız kokusu giderici tarifi bu yazıda sizler için paylaşıyoruz.

Adaçayı

Bademcik iltihabı rahatsızlığına sahip olan kişilerin sabah uyandıklarında vakit ağızlarında çok ağır bir koku meydana gelir. Diş fırçalaması sonrasında bu kokuda biraz hafifleme görülür ve gıda tüketimine sonrasında ise koku tamamen ortadan kaybolur. Gün içerisinde de ağızda herhangi bir koku meydana gelmez. Uyumakta olduğunuz süre boyunca oluşum gösteren iltihap kesimi sırasında sürüklenerek aşınır. Fakat gün sonunda gerçekleşecek uyuma eylemi sonrasında bu durum tekrar ortaya çıkar.

Akşam üstü ağız temizliği için yapılan bakım sonrasında uyumadan hemen önce aşağıda vermiş olduğumuz karışımı ağzınızda gargara yaparak bakteri ve ağız kokusu oluşumunu üst düzeyde engelleyebilirsiniz., hazırlayacağınız Adaçayı karışımı 3 gün bozulmadan kullanılabilmektedir.

Adaçayı kürü tarifi

Bir bardak kadar kaynatacağınız klorsuz su içerisine bir tatlı kaşığı oranında adaçayını ilave edin. İlave işlemi sonrasında yaklaşık 10 dakika boyunca ağzı kapalı olacak şekilde kısık ateşte dinleyin. Demleme işlemi sonrasında ise suya koymuş olduğunuz Adaçayını daha fazla beklemeden süzerek sudan ayırın. Karışımı günde iki üç defa olmak üzere ağzınızda gargara yaparak tükürün. Daha faydalı olması için günde bir bardak adaçayı içebilirsiniz.

Not:Tüm soru ve merak ettikleriniz için aşağıda bulunan yorum özelliğini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.Doktorunuz tarafından önerilmiş bir tedavi yöntemi var ise lütfen uygulayınız. Sitemizde vermiş olduğumuz bilgiler tıbbi tedavi yöntemi hükmü kapsamında değildir. Uygulamadan önce Lütfen herhangi bir bitki ya da tarif içerisinde var olan bir maddeye karşı alerjiniz olup olmadığını öğrenin. Şikâyetiniz her ne olursa olsun Doktor teşhisi olmadan buradaki bilgileri kullanarak kendi kendinize etmeyi denemeyiniz.

Ayrıca kontrol et:

burun kaşıntısı nasıl geçer

Burun Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Peki, burun kaşıntısına ne iyi gelir? Nedenleri nelerdir?Burun Kaşıntısı NedenleriBurun Kaşıntısına Ne İyi Gelir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir