Afta Ne iyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Afta Ne iyi Gelir
Afta Ne iyi Gelir

Afta Ne iyi Gelir, Aft nasıl geçer ,aft nedir

Aft olarak adlandırılan ağız da, diş etlerinde, boğaz da oluşan beyaz renkli içi su dolu kabarcıklar belirli dönemler de ağız bölgesinde çıkarak huzursuzluk vermektedir. Yemek yeme de, yutkunma da hatta konuşma sırasında ağrıya ve acıya neden olan aft oluşumunun birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bu durumun yılda birkaç kere görülmesi kabul edilebilir olsa da aft sorunun ile çok fazla karşılaşılması durumunda mutlaka uzman bir doktora muayene olunmalıdır.

Aft Nasıl Geçer

Aft durumu ile karşı karşıya kalındığında en etkili yöntem olarak genellikle gargara uygulanmaktadır. 10 yemek kaşığı su içine yarım yemek kaşığı tuz eklenir ve ardından iyice karıştırılır. Sonrasında bu karışım ağızda gargara yapılır. Bu uygulamayı günde 2-3 defa uygulamanız yeterli olacaktır. Tuzun etkin maddesi sayesinde aft sorunu kısa zamanda çözülecek ve içi sıvı dolu baloncuklar tuz sayesinde kuruyup kaybolacaktır. Aft sorunu için diğer bir yöntem ise zeytin yaprağıdır. Bir adet taze zeytin yaprağını ağızda yaklaşık 3-4 dakika çiğneyin. Bu uygulamayı sabah akşam yapmanız yeterli olacaktır. Kısa zamanda aft sorunu ortadan kalkacaktır. Diğer bir yöntem ise ayva uygulamasıdır. İstenilen miktarda ayva kaynatılıp kompostosu yapılır. Ardından bu komposto sabah akşam bir kase tüketilir. Bu şekilde kısa zaman içinde aft problemi de ortadan kalkar. Tüm bu uygulamalara rağmen aft sorunu devam ediyor ise vitamin eksikliğinden kaynaklı bir durum söz konusu olabilir. Bu nedenle uzman bir doktora başvurulmalıdır.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir