Adet Sancısına Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 2, 2018

Adet sancısına ne iyi gelir? Adet ağrısına ne iyi gelir? Regl sancısına ne iyi gelir? Regl ağrısına ne iyi gelir?  sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Konuyla ilgili çeşitli kaynaklardan derlediğimiz detaylı bilgilendirme aşağıda.

Adet görme, kadınların belirli zaman periodları ile düzenli olarak, üreme hücresi olan yumurtayı vücuttan atması işlemidir. Adet döneminde kadınların en büyük sorunu adet sancılarıdır. Adet sancısına ne iyi gelir? Adet ağrılarına ne iyi gelir? Nasıl geçer? Adet sancısı nasıl geçer? sorularının cevabını vermeden önce adet ağrısı neden olur göz atalım.

Adet Sancısı Neden Olur ?

Adet sancısı adet döneminde kanamaları azaltmak için rahimin kasılması sonucu ortaya çıkan ağrılardır. Adet döneminde kasılmalarla birlikte prostaglandin maddesi de salgılanır. Bu maddenin az yada çok salgılanması adet ağrılarına neden olur. Bu ağrı, sancı sırtınıza bacaklarına karnınıza da etkide bulunabilir.

Adet ağrısı adet döneminden bir kaç gün önce başlar ve adet döneminin sonuna kadarda devam eder. Adet sancısına ne iyi gelir öğrenmeden önce adet sancısının hayatınızın bir parçası olabileceğini öğrenmeniz gerek. Ergenlik döneminden sonra ve oluşan ağrılar menopoza kadar devam eder. Hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler yani adet sancısına ne iyi gelir öğrenmeniz için sizin için araştırdık.

Adet Sancısına Ne iyi Gelir ?

Adet sancısına öncelikle ve herkes tarafından bilinen ısı tedavisi uygulanmalıdır. Sıcak bir su torbası sizin için çözüm olabilir. Sıcak su torbası veya sıcak ortamlarda bulunmak adet sancısına iyi geldiği bütün bayanlar tarafından bilinmektedir. Adet sancısına bir diğer çözümde bir erkekle birliktelik yaşamak yani cinsel ilişki. Cinsel ilişki sırasında salgılanan hormonlar sayesinde bir çok acı ve ağrı kesilir. Kısra süreli bir çözümdür. Adet ağrılarınızı ısı tedavisi ile geçiremezseniz ek olarak yapabileceklerinizi sizinle paylaşacağız. Paylaşacağımız bitkiler sayesinde adet sancısına ne iyi gelir bitkisel çözümler ile tanışmış olacaksınız.

zencefil
zencefil

Zencefil

Zencefil regl ağrılarına iyi gelen bir bitkisel çözümdür. Zencefil adet ağrısının nedenleri arasında bulunan prostaglandinlerin salgılanmasını dengeleyici özelliği bulunmaktadır. Adet ağrınızla birlikte halsizlik ve yorgunluğu da giderici özelliği bulunmaktadır. Zencefili haşlayıp limon sıkarak çay olarak günde üç defa kullanarak ağrılarınıza en aza indirebilir, adet ağrılarına son verebilirsiniz.

feslegen
feslegen

Fesleğen

Fesleğen adet sancısı ve kramplarda kullanabileceğiniz bir bitkidir. Fesleğen içerisinde bulundurduğu asitik maddelerden dolayı regl ağrılarınıza iyi gelecektir. Fesleğeni kaynar suyun içerisinde on veya on beş dakika demleyerek günde bir defa kullanınız.

tarçın
tarçın

Tarçın

Tarçın adet sancılarında  kullanmanız gereken bir bitkidir. Sancı dindirici özelliği bulunur. Tarçın ayrıca mikro organizmalar la savaşarak genel olarak sağlığınızı korur. Tarçını toz olarak alıp bir bardak içerisine bir çay kaşığı koyarak kaynatın. İçmeden önce soğumasını bekleyin. Tadı acı olacağı için şekerli şeyler ekleyebilirsiniz. Tarçını bir bardak çaya ekleyerek de kullanabilirsiniz.

 

adet sancısına ne iyi gelir papatya
adet sancısına ne iyi gelir papatya

Papatya Çayı

Papatya çayının özellikleri saymakla bitmez. Papatya çayı adet sancılarına ve kramplara iyi gelir. Bir çay demliğine göz kararı normal çay demleme oranında papatya kurusu koyarak demleyin. Regl ağrılarına iyi gelmesi ile birlikte adet döneminde oluşan psikolojik rahatsızlıklara da iyi gelecektir. Regl ağrısına ne iyi gelir sizin için sıraladık. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sizin için verilim olabileceğini düşündüğümüz videomuzu da izlemenizi tavsiye ederiz.

rezene
rezene

Rezene

Doğal hayatın bir ilaç olarak sunduğu rezene adet sancısına ne iyi gelir sorunuza yanıt olabilir. Rezene tamamen kas ve spazm üzerine kimyasallar bulunduran ve adet sancılarına çözüm olabilecek bir bitkidir. Rezene kasların aşırı kasılmalarını önleyerek oluşan ağrıları ortadan kaldırır. Bir nevi kas gevşetici görevini görür. Rezeneyi çay olarak demleme şeklinde tüketmelisiniz. Bir bardak kaynar suyun içerisine bir kaşık rezene tohumunu attıktan soğumaya bırakın. Adet sancılarının oluştuğu dönemlerde günde üç veya iki kez kullanmanız ağrılarınıza çözüm olacaktır.

maydanoz
maydanoz

Maydanoz

Maydanoz içerisinde bulundurduğu bol miktarda apiol ile adet döneminde oluşan sancıları azaltma etkisini sağlar. Maydanoz her derde deva olarak satılır ancak tüketim şekli içerisindeki kimyasalların açığa çıkması açısından önemlidir. Maydanozu bir bardak suya sapları ile birlikte beş dakika kaynattıktan sonra soğutarak tüketin. Maydonoz içerisin bulundurduğu myristicin sayesinde adet dönemi düzensiz olan bayanların adet dönemlerini düzenlemesine de yardımcı olur.

alic
alic

Alıç

Alıç tarihi bir adet sancısı tedavisidir. Günümüze oranlar tarih kadınları her ne kadar daha sert ve acı kaldırabilen olsa da adet sancıları onlarında canlarını yakmış olacak ki doğal bir çözüm yolu arayışına girmişler. Alıç içerisinde bulundurduğu bir çok kimyasal ile bölgesel kas kramplarına iyi gelmektedir. Adet döneminde bayanların günde bir avuç alıç tüketmesi adet sancılarına iyi gelecektir. Adet sancısına iyi gelen bitki alıç.

yaban-mersini
yaban-mersini

Yaban Mersini

Gündelik hayatta tüketilen bir yiyecek olan yaban mersini, içerisinde bulundurduğu kimyasallar ile kas gevşetici görevini üstlenebilmektedir. Yaban mersini bir çok uzman tarafından adet sancılarına dayanamayan bayanlar için ilk sırada önerilir. Yaban mersinin adet döneminde taze olarak tüketmeniz adet sancısına iyi gelecektir.

çilek
çilek

Çilek

Çilekte yukarıda verdiğimiz birçok besin gibi doğal bir kas gevşeticidir. Çilek içerisinde bulundurduğu kimyasallar ile adet döneminde oluşan kas sancılarına doğal olarak çözüm sunan bir seçenektir. Adet döneminde bayanlar bir kase çilek tüketmesi adet sancılarını azaltarak doğal olarak adet sancılarına iyi gelecektir.

ahududu
ahududu

Ahududu

Ahududu bilimsel olarak kanıtlanmış adet sancılarına iyi geldiği ortaya konulmuş bir besindir. Ahududu içerisinde bulundurduğu maddeler ile adet sancısının başladığı bölgelerde bir kas gevşetici görevini görerek büyük ölçüde adet sancısını azalttığı gözlenmiştir. Ahududu hem taze hemed kuru olarak kullanabilirsiniz. Adet sancısı için ahududuyu sadece yiyecek olarak değil yaprakları ile çay olarak da tüketmeniz adet sancısına iyi gelecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz bir çok yöntem kimyasal olarak kanıtlanmış ve olumlu sonuçlar vermiş yöntemlerdir. Adet sancısına ne iyi gelir? adlı makalemizde yapılan araştırmalar sonucu elde edilen verilerin aktarımı yapmaktayız. Bu yöntemler tamamen bitkisel dayanaklı olup inorganik ilaçlar bakımından daha yararlıdır. Herhangi bir yan etki gözlemek düşük bir olasılıktır. Öncelikle doktorunuza başvurmanızı önemle vurguluyoruz.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

2 Yorumlar

 1. Yapılan araştırmalara göre,% 60 kadın adet dönemi ağrılı geçiriyor. Adet sancısı sırasında günlük işlerimizi bile göremiyor. Bu şiddetli ağrıları bazı gıdalar ve yöntemlerle azaltmak mümkündür. Adet sancısına ne iyi gelir, adet ağrısına ne iyi gelir ;

  – Her şeyden önce karın bölgesini sıcak tutmak gerekir. Bunun için havluyu ısıtın gün boyunca karnınızı sıcak tutacaktır. Adet sancısına iyi gelir.

  – Sıcak içecekler ağrılarınızın hafifletecek. Ağrılarınızı azaltmak için bitki çayları için. Yukarıda adet sancısına ne iyi gelir bitki çayları verilmiş arkadaşlar

  – Her zaman olduğu gibi de adet dönemi zamanına önem verin takip edin.

  – Alt karın bölgenizi avuç içi ve parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu da ağrınızı azaltacak.

  – Yattığınız zaman ayaklarınızın yastık koyarak dinlenin.

  – Düşük tempoda yürüyüş ağrınızı azaltacak. Düzenli spor kilo ile beraber adet sancılarını azaltır.

  – Adet döneminden önce sizi yoran hareketler yapmayın. Ağır ve fiziksel güç gerektiren işler yapma.

  – E vitamini, Omega 3, kalsiyum ve çinko gibi mineraller adet sancılarını azaltır. Regl zamanı ve adet sancısından önce bu vitaminlerden bol alın. Bu da sancılarınızı azaltacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir