Adele Romatizmasına Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Adele Romatizmasına Ne iyi Gelir

Adele Romatizmasına Ne iyi Gelir; Kas ağrıları özellikle 40 yaşın üstünde daha sık görülmeye başlar ve doğru teşhis edilmediği durumlarda gereksiz endişelere neden olabilir. Kas ağrıları özellikle ağrının görüldüğü yere göre kalp ve damar hastalıkları gibi acil durum belirtileri ile karışabilir. Bununla birlikte iç organların ağrıları da olabilir. Kas ağrıları spor veya bir iş esnasında kasları zorladığımızda ortaya çıkar ancak bunların dışında tüm vücudu etkileyen enfeksiyonlar ve benzer hastalıklar da kas ağrılarına yol açabilir. Adele Romatizmasına Ne iyi Gelir

Kas ağrılarını gidermek için neler yapabiliriz?

  • Basit kas ağrılarını gidermek için en kolay yöntem ağrıyan uzuvları gevşetmek, rahatlatmaktır.
  • Ağrıyan bölgeye soğuk uygulama(örn:buz uygulaması) yapmak oluşabilecek ağrı ve şişliği gidereceğinden hastalara verimli bir rahatlama sağlar.Etkilenen bölgeye 20 dkda bir 5-10 dk süreyle buz uygulaması yapmak ağrıları gidermede etkili olacaktır.
  • Kas ağrılarını gidermeye yönelik gevşetme egzersizleri yapılabilir.
  • Vücuttaki tüm kasları çalıştırması etkisi yönünden yüzme sporu da hastalara önerilir. Hem kas ağrılarına iyi gelecek hem de kişilerin rahatlamasını sağlayacaktır.
  • Vücuttaki sıvı eksikliği kas kramplarına neden olacağından kas ağrılarını arttırır. Bu nedenle su tüketiminin artırılması önemlidir.
  • Potasyum da kas etkinliği açısından önemli bir elementtir. Kas ağrılarında muz, tahıllar ve hububatlar gibi potasyum içeren besinlerin tüketilmesi oldukça yararlıdır.

Görüldüğü üzere besinlerin kas ağrılarına faydaları çoktur. Bu yüzden kas ağrıları için yukarıdaki besinleri düzenli ve dengeli bir şekilde almak son derece önemlidir. Kişi dinlenme ile kendine gelebilr. Ağrıdan sonra kesinlikle zorlayıcı aktivitelerden uzak durulması gerekir.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir