30′lu Yaşlarda Sivilce

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

30′lu Yaşlarda Sivilce

30′lu Yaşlarda Sivilce, Ergenlik çağını geçeli yıllar oldu hatta 30′lu yaşlarınıza geldiniz bile… Peki aynaya baktığınızda yüzünüzde hala sivilceler görmeye devam mı ediyorsunuz? Çözümünü bulamadığınız o sivilceler neden ortaya çıkıyor dersiniz?  Cevabı yazının devamında…

Rutininizi değiştirmeyi düşündünüz mü? Düzenli olarak kullandığınız yıkama jeli, tonik, nemlendirici ya da kremler cildinizde alerjik reaksiyona ya da sivilceye neden oluyor olabilir.

30'lu yaşlarda sivilce

Bu durumda günlük rutininizi değiştirmeyi denemelisiniz. Ayrıca haftada 1 ya da 2 kez uyguladığınız iri tanecikli peelingler de cildinizde sivilce çıkmasına neden oluyor olabilir. Bu durumda enzimler ve meyve asitleri barındıran bir peeling kullanmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca yüzünüze nazikçe uygulayacağınız nazik bir arındırıcı maske de cildinizdeki sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Hiç çekinmeden kat kat uyguladığınız fondöten, cildinizde yağ birikmesine, krem allıklar ve yüksek pigmentli ürünler gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Bunun yerine mineral makyaj malzemeleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Peki, tüm bunlara rağmen inatla kaybolmayan sivilceleriniz varsa ne yapacaksınız? O zaman sivilce tedavi amaçlı formüle edilen ürünler kullanmayı deneyebilirsiniz. 30′lu yaşlarda görülen bir sivilcenin alerjik olma ihtimali oldukça yüksektir.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir